Përparim Rama prezanton ekipin e tij, këta janë emrat e drejtorëve të rinj

Aktuale

Përparim Rama prezanton ekipin e tij, këta janë emrat e drejtorëve të rinj

Nga: A.ZH Më: 19 janar 2022 Në ora: 18:43
Përparim Rama

Kryetari i ri i Komunës së Prishtinës Përparim Rama, ka prezantuar ekipin e tij, me të cilin synon transformimin e kryeqytetit.

Ai ka thënë se ekipi do të plotësohet tutje edhe javën tjetër, përcjell Bota sot.

Postimi i tij i plotë në Facebook:

Të dashtun qytetarë të Prishtinës,

Kam kënaqësinë që të prezantoj ekipin tim, me të cilin do ta udhëheqë Komunën e Prishtinës, në procesin e transformimit të qytetit për të mirën e të gjithëve.

z. Alban Zogaj – Nënkryetar

z. Vllaznim Osmani - Shef i Kabinetit të Kryetarit  

z. Arbër Sadiki - Drejtor i Urbanizmit

znj. Mimoza Sylejmani - Drejtoreshë e Planifikimit Strategjik dhe Zhvillimit të Qëndrueshëm

z. Krenar Xhaferi - Drejtor i Investimeve Kapitale dhe Menaxhimit të Kontratave 

znj. Doruntinë Maloku – Drejtoreshë e Pronave

z. Donat Lushaku - Drejtor i Kadastrit

znj. Adelina Sahiti - Drejtoreshë e Mirëqenies Sociale

z. Izet Sadiku - Drejtor i Shëndetësisë 

znj. Valbona Makolli – Drejtoreshë e Financave

z. Florian Dushi – Drejtor i Inspeksionit

znj. Donika Çetta – Drejtoreshë e Parqeve

z. Bersant Beka - Drejtor i Administratës 

znj. Vesa SahatÇiu – Këshilltare për Kulturë

znj, Ermira Gjevori – Këshilltare për Qeverisje të Mirë 

znj. Hana Xhemajli – Këshilltare për Komunikim Strategjik

dr. Saudin Maliqi – Këshilltar për Shëndetësi

z. Bardh Krasniqi – Këshilltar për Sport  

znj. Jonada Jashari – Këshilltare për Media

znj. Teuta Sahatqija – Këshilltare për Transformim Digjital dhe Smart City

Javën tjetër, ekipi do të plotësohet tutje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat