Për 12 muaj, në Klinikën e ORL-së janë kryer 1 mijë e 521 operacione

Aktuale

Për 12 muaj, në Klinikën e ORL-së janë kryer 1 mijë e 521 operacione

Më: 21 janar 2022 Në ora: 16:01
Foto ilustrim

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka treguar se sa operacione janë kryer për 12 muaj në Klinikën e ORL-së në QKUK.

Përkundër vështirësive dhe telashve me Pandeminë COVID-19, Klinika e ORL-së në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës gjatë vitit 2021 ka ofruar mjëra shërbime mjekësore për pacientët. Për 12 muaj, sipas raportit vjetor të punës, janë kryer 1 mijë e 521 operacione”, thuhet në njoftimin e SHSKUK-së.

Në njoftimin e tyre, bëhet e ditur se gjatë kësaj periudhe janë realizuar 5 mijë e 347 vizita specialistike ambulantore.

Brenda periudhës janar-dhjetor të vitit të kaluar, 12 mijë e 476 pacientë ishin shtrirë në repartet e Klinikës së ORL-së për tretman të nevojshëm mjekësor”, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat