“Lufto, trimi i vëllaut”/ E dhimbshme: Vëllai i Xhevdet Pozharit në gjendje të rëndë shëndetësore

Aktuale

“Lufto, trimi i vëllaut”/ E dhimbshme: Vëllai i Xhevdet Pozharit në gjendje të rëndë shëndetësore

Nga: M.L. Më: 23 janar 2022 Në ora: 18:34
Xhevdet Pozhari

Analisti politik Xhevdet Pozhari nëpërmjet një postimi në Facebook ka treguar se vëllai i tij, Ardoniti po përjeton momente të vështira sa i përket gjendjes shëndetësore.

Në një postim në Facebook, ai i ka dedikuar një shkrim mjaft prekës vëllait të tij.

Sipas Pozharit, . mjekë e infermierë që pakursyeshëm e sfidojnë veten që ta bëjnë edhe të pamundurën të mundur.

Postimi i plotë:

Ardonit, shpirti i vëllait. Të gjithë po të presim! Pothuajse kaluan 48 orët që për cilindo tjetër do të ishin të pamundura të tejkalohen.

Lufto, trimi i vëllaut. Gjithë ajo dashni e njerëzve për shpirtin tënd të bardh, gjithë ato lutje për ty le të shndërrohen në mburojën tënde, le ta ushqejnë mëshirën e Zotit. Mjekë e infermierë që pakursyeshëm e sfidojnë veten që ta bëjnë edhe të pamundurën të mundur.

Ne kemi nevojë si për ajrin për mirësinë tënde, o ëngjëlli im. Shokët po të presin. Ne familja mbahemi të fortë edhe për ata.

Margaritari,Troja, Arianiti dhe Morea e duan agjën t'iu kthehet. Të kërkojnë. Janë të vegjël, nuk duan t'ia dinë. E duan agjën e tyre.

Mbama dorën shpirt. T'i shkojmë deri në fund kësaj beteje. Ta dëshmojmë se dashnia thyen çdo kufi...

Zot, na i prano lutjet!

Image
Ardonit Pozhari

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat