Zemaj me ironi e pyet ish-drejtorin: A mund t’i ndihmojë policia kryeministrit se e ka humbur rrugën?

Aktuale

Zemaj me ironi e pyet ish-drejtorin: A mund t’i ndihmojë policia kryeministrit se e ka humbur rrugën?

Më: 24 janar 2022 Në ora: 17:08
Armend Zemaj

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, ka folur për një artikull që tha se e ka lexuar në një nga mediat ndërkombëtare, duke nisur kështu fjalën e tij në seancën e sotme të Kuvendit ku po diskutohet për krizën energjetike dhe propozimin e Zyrës së Rregullatorit për Energji për shtrenjtim të rrymës.

“Një person në Australi e kishte thirrur Policinë me arsyetimin se kishte humbur. E thirri edhe dikush nga komshinjtë e tij, po thonë që një person është duke bërtitur që ka humbur. Kur erdhën Policia, e gjetën. Kishte humbur në oborr të vet. 300 metra brenda hapësirës së oborrit i kishte humbur rruga në oborr të vetin”, tha ai.

Zemaj me ironi e pyeti ish-drejtorin e Policisë, Rashit Qalaj, tani deputet i PDK-së, nëse mund ta ndihmojë Policia kryeministrin që ta gjejë rrugën.

“Tash nuk e di – ndoshta Rashiti na kish ndihmu – a ka Policia ndonjë mekanizëm që të ndihmon kryeministër ty me e gjetë rrugën e duhur për me e zgjidhë krizën energjetike, apo edhe ty, edhe kolegëve ju ka humbur rruga në oborr e s’po dini as çka me na thënë neve, e as qytetarëve”, tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat