Ironizion Pal Lekaj: Tash edhe borë kur të bie kanë faj qeveritë e kaluara

Aktuale

Ironizion Pal Lekaj: Tash edhe borë kur të bie kanë faj qeveritë e kaluara

Më: 24 janar 2022 Në ora: 18:32
Pal Lekaj

Deputeti i AAK-së Pal Lekaj ka folur në lidhje me krizën e energjisë elektrike, duke thënë se qeveria Kurti është duke u munduar t’i mashtrojë qytetarët.

“Tani nuk është më për t’u çuditur që qeveria Kurti 2 mundohet t’i mashtrojë prapë qytetarët, ashtu siç ka vepruar në fushatë zgjedhore, por ai dallimi në mes fushatës dhe tani përgjegjësitë që i ka si kryeministër i qeverisë së Kosovës, tani është se këtu ka përgjegjësi, atë në fushatë ka mashtruar mjaft qytetarët dhe po del e kundërta dhe sot qeveria Kurti, së bashku me ministrat, u munduan që mos të dramatizojnë ngritjen e çmimit të energjisë elektrike, por kot e kanë se tani qytetarët e kanë kuptuar që shtrenjtimi i çmimit të energjisë elektrike është fakt i kryer”, u shpreh Lekaj në InfoMagazine.

Tutje Lekaj theksoi se është momenti i fundit që qytetarët të ngritën në revoltë popullore, teksa, sipas tij, është Kurti që po i shtyn, me vetëdije apo pa vetëdije.

“Durimit i ka ardhur fundi edhe nga qytetarët dhe zhgënjimi është parë që në muajt e parë dhe po shihet se po ngritët ajo revolta e qytetarëve, sepse përpos energjisë elektrike, që do të bëhet në 100 përqind, kemi edhe artikujt të tjerë ushqimorë që u është rritur mjaftë çmimi”, shtoi Lekaj.

Lekaj shtoi gjithashtu se kryeministri Kurti ka qenë kundërshtuesi më i madh i investimeve në sektorin e energjisë elektrike.

“Zotëri Kurti vetë ka qenë kundërshtuesi më i madh i investimeve në sektorin e energjisë elektrike. Tani të hedhë fajin në 20 vitet e kaluara është e pakuptimtë, tani është bërë sinonim i 20-vjeçarit, tash edhe borë kur të bie, kanë faj qeveritë e kaluara”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat