Pozhari tregon si iu sëmur papritmas vëllai: Para se ta përfundojë abdesin dhe të lidhet në namaz...

Aktuale

Pozhari tregon si iu sëmur papritmas vëllai: Para se ta përfundojë abdesin dhe të lidhet në namaz...

Nga: P.R Më: 24 janar 2022 Në ora: 23:02
Xhevdet Pozhari

Ditë më parë, analisti politik, Xhevdet Pozhari në një postim në facebook ka treguar se vëllai i tij, Ardoniti po përjeton momente të vështira sa i përket gjendjes shëndetësore.

E në një postim të radhës, Pozhari ka treguar detajet e gjendjes shëndetësore të vëllait të tij.

"Ndjej obligim që t'ju njoftoj se beteja po vazhdon! Trimi i vëllaut po ushqehet me dashninë, dhembjen dhe lutjet e juaja. Gjendja është stabile, por vazhdon të jetë kritike pas gjakderdhjes së befasishme në tru, në një pjesë tepër të ndjeshme ku gjasat e mbijetesës nuk janë të mëdha. Por, shpresë gjithmonë ka! Kjo falë vullnetit të Zotit, angazhimit të pakursim të mjekëve, dashnisë dhe lutjeve tuaja”, ka shkruar Pozhari, përcjellë “Bota sot”.

Postimi i plotë:

Të dashur miq e dashamirë,

Ju faleminderit për interesimin e jashtëzakonshëm, solidaritetin, humanizmin dhe lutjet për vëllain tim, Ardonitin.

Ndjej obligim që t'ju njoftoj se beteja po vazhdon! Trimi i vëllaut po ushqehet me dashninë, dhembjen dhe lutjet e juaja. Gjendja është stabile, por vazhdon të jetë kritike pas gjakderdhjes së befasishme në tru, në një pjesë tepër të ndjeshme ku gjasat e mbijetesës nuk janë të mëdha. Por, shpresë gjithmonë ka! Kjo falë vullnetit të Zotit, angazhimit të pakursim të mjekëve, dashnisë dhe lutjeve tuaja.

Ardoniti, për ata që nuk e dinë, është njeriu më shpirtbardhë që mund të ekzistojë. Një ëngjëll që ecë në tokë. Është mburrja ime.

Të premten e kaluar, kur është zgjuar për të dal në punë dhe për të bërë shpërndarjen e produkteve të firmës në të cilën punon, me ardhjen e kohës së faljes së namazit të xhumasë, është ndalur aty ku e ka zënë orari, në një xhami në Istog. Ka parkuar veturën dhe ka shkuar të merr abdes. Para se ta përfundojë abdesin dhe të lidhet në namaz me Krijuesin, gjendja i keqësohet vetvetiu papritur dhe humb ndjenjat. Falënderoj të gjithë njerëzit që kanë intervenuar shpejtë në ato momente derisa ne familja brenda pak minutave jemi vënë në dijeni.

Gjakderdhja në trurin e mesëm ka qenë shumë serioze. Operimi ka zgjatur thuajse 4 orë. Për shumëke do të ishin pasoja fatale. Por, Ardoniti po lufton. Kanë mbetur edhe 24 orë betejë që të kuptojmë diçka më shumë!

Lajmin e fundit të mirë që kam marrë nga ai ishte se këtë vit kishte vendosur ta kurorëzonte dashurinë e tij me martesë. Dua të jetoj me shpresën që sivjet do ta shoh dhëndër, ashtu siç ma ka lënë amanet edhe babai i ndjerë.

Andaj, unë dhe familja ime ju falemnderojmë të gjithëve për lutjet, përkrahjen dhe solidaritetin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat