Behgjet Pacolli tregon detaje nga vizita e tij që i bëri Hashim Thaçit në Hagë: U mërzita më shumë se ai...

Aktuale

Behgjet Pacolli tregon detaje nga vizita e tij që i bëri Hashim Thaçit në Hagë: U mërzita më shumë se ai...

Më: 25 janar 2022 Në ora: 23:07
Behgjet Pacolli dhe Hashim Thaçi

Kreu i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka njoftuar se e ka vizituar ish-presidentin Hashim Thaçi në Hagë.

Pacolli tha se u mërzit kur në fund u mbyllën dyert dhe dolën, ndërsa Thaçi mbeti atje brenda.

Ai tha se ish-presidenti ishte në gjendje jashtëzakonisht të mirë.

“Gjendja ishte jashtëzakonisht e mirë, u ndijke mirë. Po më duket unë u mërzita më shumë sesa ai kur u mbyllën dyert në fund ai mbeti atje dhe ne dolëm. Unë besoj se ai me krenari do të dëshmojë se lufta e UÇK-së ka qenë luftë e pastër dhe cdo gjë tjetër ta presim”, tha Pacolli.

”Kam qenë me e pa zotrin Thaçi atje. Përkundër shumë njerëzve që e kanë fyer zotrin Thaci dhe e kanë sharë, unë them që është e padrejtë ajo që i ka ndodhur. Ai nuk do të jetë fajtor, do të kthehet mes nesh. Është e padrejtë që këto vite t’i kalojnë huq jashtë familjes, por në një farë mënyre është një mundësi që të tregohet se UÇK-ja ka qenë legjitime dhe nuk ka bërë krime”, shtoi Pacolli.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat