Edhe LDK lëshon sallën, thonë se Vetëvendosje është për shtrenjtim të energjisë elektrike

Aktuale

Edhe LDK lëshon sallën, thonë se Vetëvendosje është për shtrenjtim të energjisë elektrike

Më: 26 janar 2022 Në ora: 15:11
Armend Zemaj

Lidhja Demokratike e Kosovës ka kritikuar deputetët shumicë për mospjesëmarrje në votimin e propozim rezolutës së dalë nga debate parlamentar lidhur me shtrenjtimin e energjisë elektrike. Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj ka thënë se me këtë veprim, deputetët e Vetëvendosjes kanë treguar që janë për shtrenjtim të energjisë elektrike në Kosovë.

Zemaj ka thënë se qeveria nuk është e aftë të mbrojë interesin e përgjithshëm të vendit.

Zemaj: Grupi i mazhorancës po tregon që është për shtrenjtim të energjisë elektrike

“Grupi i mazhorancës me mos votimin tregoi që është pro shtrenjtimit të rrymës, pro shtrenjtimit i cili është tregues i qartë dhe domosdoshmërisht duhet në një farë forme të ndërprehet. Andaj, edhe pjesëmarrja jonë e mëtutjeshme nuk tregon qoftë edhen në cilësinë e mbarë vajtjes së punës së Kuvendit sepse nuk ka termë dhe interes më të madh ose më madhor sesa tema e energjisë dhe pandemisë, për ju nuk janë interes por këtë do ta vlerësojnë qytetarët e vendit, ne do të përdorim të gjithë mekanizmat demokratik të cilat e parandalojnë skajshmërisht varfërinë e këtij populli nga mospërgjegjësia e kësaj qeverise, nuk është e tepër ta qeverisim populliste”, ka thënë Zemaj. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat