Vëllai i të vrarit në Pejë: Nëse s’vepron gjykata, vjen kanuni

Aktuale

Vëllai i të vrarit në Pejë: Nëse s’vepron gjykata, vjen kanuni

Më: 26 janar 2022 Në ora: 21:00
Elvis Mekaj

Plagët të cilat i mori nga goditja me thikë, 26 vjeçari Elvis Mekaj nga Peja ishin fatale për të.

Dëshmitarë i gjithë ngjarjes së trishtë, ishte vëllai i tij Labinoti.

“Vëllau i ndjerë u ardh e ka lonë kerrin aty edhe ky si në besim ja ka bo tani hajde hajde, edhe vëllau u ardh direkt në thikë”, thotë Labinot Mekaj.

Kjo nuk ishte hera e parë që Elvisi kishte telashe me 24 vjeçarin Kushtrim Selimin, pasi edhe dy herë të tjera ky e kishte therur me thikë viktimën.

Personi i dyshuar nuk është emër i panjohur për organet e rendit, pasi ka edhe vepra të tjera, derisa për këtë të fundit i është shqiptuar masa e paraburgimit për 30 ditë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat