Rexhaj - opozitës: Dilni para pasqyrës e thuani, si e zhvatëm ne këtë vend?

Aktuale

Rexhaj - opozitës: Dilni para pasqyrës e thuani, si e zhvatëm ne këtë vend?

Më: 27 janar 2022 Në ora: 00:43
Arbër Rexhaj

Deputeti i Vetëvendosjes, Arbër Rexhaj ka akuzuar qeveritë e kaluara për dështimet me Bilfinger-in.

Rexhaj ka thënë se para se të akuzoni qeverinë Kurti së pari dilni në pasqyre dhe pyetni se si e kemi shkatërru ne këtë vend, çka i kemi bërë këtij vendi, si e kemi zhvat për 20 vite, e mandej dilni aty dhe ta godisni Vetëvendosjen.

 “Kur i drejtoheni qeverisë Kurti në 10 mujorshin e parë, është  mirë të dilni para pasqyrës dhe të thoni si e kemi shkatërru këtë vend, çka i kemi bërë këtij vendi, si e kemi zhvat për 20 vite, e mandej dilni aty dhe ta godisni Vetëvendosjen dhe pozitën.

Ajo çfarë ka bërë Kurti ka qenë shumë parimore nuk ka marrë vendim, se sot po gjejm qytetarë që janë të pa informuar, Energjia Elektrike ende nuk është shtrenjtuar”, tha Rexhaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat