200 persona morën pjesë në protestën kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike

Aktuale

200 persona morën pjesë në protestën kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike

Më: 27 janar 2022 Në ora: 09:07
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka dhënë detaje në lidhje me protestës së djeshme, ku qytetarët shprehën pakënaqësitë e tyre në lidhje me ngritjen e çmimit të energjisë elektrike.

Sipas raportit të policisë, në protestë kanë marrë pjesë rreth 200 protestues.

“Pakënaqësitë e tyre i kanë shfaqur përmes mbishkrimeve të ndryshme. Rreth orës 12:30 protesta ka përfunduar dhe çdo gjë ka kaluar pa ndonjë incident.

Njësitë policore gjatë gjithë kohës kanë monitoruar mbarëvajtjen e protestës”, thuhet tutje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat