Caktohet seanca e radhës ndaj krerëve të UÇK-së në Speciale

Aktuale

Caktohet seanca e radhës ndaj krerëve të UÇK-së në Speciale

Më: 27 janar 2022 Në ora: 16:24
Hashim Thaçi, Jakup Krasniqi, Kadri Veseli dhe Rexhep Selimi/ Foto ilustrim "Bota sot"

Gjykata Speciale ka caktuar seancën e radhës ndaj krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Kjo seancë që do të jetë konferencë mbi ecurinë e çështjes do të mbahet më 4 shkurt, të premten e javës së ardhshme.

Kujtojmë se krerët e UÇK-së janë në pritje të një vendimi nga paneli i Apelit për lirimin ose jo nga paraburgimi të tyre.

Kjo pasi që gjyqtari paraprak ua kishte refuzuar lirimin atyre për të disatën herë, pavarësisht garancës nga Policia e Kosovës, si dhe në rastin e Thaçit, garancë nga shtetet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat