​Deputetet e Listës Guxo: Falë angazhimit të presidentes Osmani, kemi siguruar rreth 700.000 vaksina

Aktuale

​Deputetet e Listës Guxo: Falë angazhimit të presidentes Osmani, kemi siguruar rreth 700.000 vaksina

Më: 27 janar 2022 Në ora: 17:56
Kuvendi i Kosovës

Deputetet e Listës Guxo i kanë reaguar deputetes së PDK-së Blerta Deliu-Kodra lidhur me kritikën për heshtjen e presidentes Vjosa Osmani ndaj gjendjes së rëndë me COVID-19 në Kosovë.

Deputetja Jeta Statovci tha se falë angazhimit të presidentes Osmani, vendi ka përfituar rreth 700 mijë vaksina donacion

Statovci: Falë angazhimit të Osmanit kemi siguruar rreth 700 mijë vaksina

“Donacioni nga SHBA-ja në vlerë 500 mijë vaksina të dhëna ndaj Kosovës dhe gjithashtu edhe në dhjetor me rreth 117.000 vaksina nga Franca dhuruar Kosovës. Gjithë kjo kontribut i angazhimit të vazhdueshëm nga presidentja Osmani”, tha ajo.

Ndërsa, deputetja tjetër Doarsa Kica-Xheleli tha se ka qenë pikërisht PDK-ja që nuk i ka votuar vendimet që prekin direkt qytetarët në kohën e pandemisë.

Kica-Xhelili: Kur qenkan statuset më të rëndësishme se votimet

“Statuset për një herë qenkan më të rëndësishme me votimet që kanë të bëjnë për rimëkëmbje ekonomike dhe votimi i ligjit që prek në mënyrë të drejtpërdrejtë qytetarët e Kosovës”, tha ajo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat