A do të lejojë Kosova mbajtjen e zgjedhjeve të Serbisë?

Aktuale

A do të lejojë Kosova mbajtjen e zgjedhjeve të Serbisë?

Më: 27 janar 2022 Në ora: 22:09
Besnik Bislmi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislmi, nuk ka treguar Qëndrimin e Qeverisë rreth zgjedhjeve parlamentare të Serbisë që do të mbahen në prill të këtij viti.

Bislimi ka shtuar se Qeveria ende nuk ka asnjë vendim.

“Derisa nuk ka vendim, unë nuk dua ta bëj publike atë çka mendon ekzekutivit.

Unë e kam mendimin tim, por mendimin e them në mbledhjen e Qeverisë”, tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat