Bislimi refuzon të përgjigjet nëse Qeveria do të lejojë mbajtjen e zgjedhjeve serbe në Kosovë

Aktuale

Bislimi refuzon të përgjigjet nëse Qeveria do të lejojë mbajtjen e zgjedhjeve serbe në Kosovë

Më: 28 janar 2022 Në ora: 00:16
Besnik Bislimi

Ndonëse, shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari – Lila, disa herë ka deklaruar se Qeveria e Kosovës nuk do të lejojë mbajtjen e zgjedhjeve presidenciale të Serbisë në Kosovë, kaq i bindur nuk është numri dy i ekzekutivit.

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë Kurti, Besnik Bislimi, ka refuzuar që të tregojë qëndrimin e tij dhe të Qeverisë për këtë çështje, duke thënë se ende nuk ka asnjë vendim.

“Derisa nuk ka vendim, unë nuk dua ta bëj publike atë çka mendon ekzekutivit.

Unë e kam mendimin tim, por mendimin e them në mbledhjen e Qeverisë”, tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat