​Molliqaj fton partitë opozitare t’i bashkohen protestës kundër shtrenjtimit të rrymës

Aktuale

​Molliqaj fton partitë opozitare t’i bashkohen protestës kundër shtrenjtimit të rrymës

Më: 28 janar 2022 Në ora: 12:36
Dardan Molliqaj

Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj, sërish i ka ftuar tri partitë opozitare, PDK, LDK dhe AAK t’i bashkohet protestës së nesërme kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike.

Në një konferencë për medie, në sheshin “Zahir Pajaziti”, Molliqaj tha se protesta do të jetë paqësore.

Por nuk mohoi mundësinë e aksioneve simbolike para ekzekutivit.

Ai tha se propozimi i ZRrE-së duhet të hidhet poshtë dhe për një gjë të tillë do të angazhohen vazhdimisht.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat