Ambasada amerikane publikon një deklaratë të fuqishme të Hovenierit

Aktuale

Ambasada amerikane publikon një deklaratë të fuqishme të Hovenierit

Më: 28 janar 2022 Në ora: 19:27
Jeff Hovenier

Ambasada Amerikane në Kosovë në një postim në Twitter ka publikuar deklaratën që ambasadori Jeff Hovenier e ka thënë për punën që Kosova që ka bërë që nga shpallja e pavarësisë.

Hovenier ka thënë se në Kosovë kanë ndodhur shumë zhvillime pozitive, por ka ende shumë për tu bërë.

“Muajin e ardhshëm, Kosova feston 14-vjetorin e pavarësisë dhe unë mendoj se ajo që populli i Kosovës ka arritur në këta 14 vjet është e jashtëzakonshme.

Mendoj se është mrekulli. Por, ende ka punë që kjo mrekulli të ecë përpara”, citohet të ketë thënë Hovenier.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat