“As shenjë s'ma kanë lon”, “Prapë e paskan shkarku Agim Veliun a”/ Fillojnë talljet me Agim Veliun!

Aktuale

“As shenjë s'ma kanë lon”, “Prapë e paskan shkarku Agim Veliun a”/ Fillojnë talljet me Agim Veliun!

Nga: N. Sh. Më: 29 janar 2022 Në ora: 13:32
Agim Veliu

Dega e LDK-së në Podujevë sot ka zgjedhur kryetarin e ri.

Ekrem Hyseni është zgjedhur kryetar  me 74 vota pro dhe një abstenim.

“Me 74 vota pro dhe një abstenim Dr. Ekrem Hyseni zgjedhet kryetar i LDK – Podujevë. Urime”, kanë bërë të ditur nga dega e LDK-së në Podujevë.

Mirëpo, për Kuvendin e LDK-së në Podujevë ka reaguar deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ish-kreu i Komunës së Podujevës, Agim Veliu.

Ai përmes një shkrimi në ‘facebook’ ka njoftuar se dega e LDK-së në Podujevë bashkë me kreun e partisë, Lumir Abdhixhiku, kanë thirrë një Kuvend të jashtëzakonshëm të degës së Podujevës.

“Duke qenë se kuvendi i sotëm është kundërstatutar dhe i paligjshëm, të dashur veprimtarë dhe anëtarë të LDK-së, ju njoftoj se nuk do të marr pjesë në një farsë të tillë, ku do të tentohet të kontrabandohet një kryetar i ri, që nuk është as pjesë e strukturave të degës sonë”, ka shkruar Veliu.

Mirëpo, pas zgjedhjes së kryetarit të ri kanë vërshuar shakatë me Agim Veliun.

Është gazetari dhe analisti politik, Xhevdet Pozhari, i cili në rrjetin social facebook, shkruan se LDK-ja e sakatoi Agim Veliun me shkarkime.

“Ekrem Hyseni kryetar i LDK-së në Podujevë.

E sakatut Agim Veliun me shkarkime. A keni more merhamet ju?”, shkruan Pozhari.

Mirëpo, menjëherë pas këtij postimi, ai ka publikuar edhe një fotografi me mbi shënimin se “As shenjë s'ma kanë lon! Ëh.”.

E për Agim Veliun ka reaguar edhe analisti politik Imer Mushkolaj.

“Prapë e paskan shkarku Agim Veliun a”, ka shkruar Mushkolaj në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat