Xhevdet Pozhari ironizon me Kimete Berishën: Do të digjesh në nëntë rrathët e ferrit të Dantes!

Aktuale

Xhevdet Pozhari ironizon me Kimete Berishën: Do të digjesh në nëntë rrathët e ferrit të Dantes!

Nga: A.M. Më: 17 shkurt 2022 Në ora: 10:41
Xhevdet Pozhari dhe Kimete Berisha

Publicistja Kimete Berisha është një nga kritikueset më të mëdha të kryeministrit Albin Kurti.

E për këtë gjë, analisti Xhevdet Pozhari ka ironizuar nëpërmjet një postimi në Facebook.

“Gjuha e trupit po të tradhton Albin. Ti po e mban kokën lartë, paturpësisht, e kurrizin drejtë. Do të digjesh në nëntë rrathët e ferrit të Dantes.

Kimetja jom!”, u shpreh Pozhari, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

Albin ti je mashtrues. Ia rrite pagen vetes, na varfërove neve që shpresuam në ty. Siç ka thënë Dostojevski tek "Kumargjiu" ti po e hedh fatin e Kosovës në bixhoz, po e barazon me të mirën tënde. Unë jam një "Veronikë që vendosi të vdes" e Coelhos, jam "Vejusha e zezë" e Daniel Silvas, jam loti i Rozafës së murosur... Gjuha e trupit po të tradhton Albin. Ti po e mban kokën lartë, paturpësisht, e kurrizin drejtë. Do të digjesh në nëntë rrathët e ferrit të Dantes.

Kimetja jom!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat