Zemaj: Në kohë pandemie pushteti thërret qytetarët të dalin në rrugë e të dëgjojnë fjalimin e liderit

Aktuale

Zemaj: Në kohë pandemie pushteti thërret qytetarët të dalin në rrugë e të dëgjojnë fjalimin e liderit

Më: 19 shkurt 2022 Në ora: 20:31
Armend Zemaj

Ish-ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj, ka thënë se Qeveria aktuale e udhëhequr nga Kryeministri Albin Kurti, vazhdon të mos bëjë thirrje për kujdes në kohë pandemie kur numri i jetëve të humbura nga COVID-19 brenda një jave sipas tij është i lartë.

Ai në një postim në llogarinë e tij në Facebook, ka theksuar se për më keq ky spektakël ndodh kur ende në fuqi janë masat dhe ora policore të vendosura pikërisht nga ky pushtet i paaftë.

“Derisa IKSHKP-ja vazhdon e bën thirrje për kujdes, pushteti për të kënaqur egon e vetë e bën krejt të kundërtën, ngase u bën thirrje qytetarëve që në mënyrë sa më masive të dalin në rrugë për të dëgjuar fjalimin e liderit, i cili është i pari i fjalëve boshe me zero rezultate”, ka shkruar ai.

“Ky pushtet tashmë e ka edhe një rekord; aftësinë për të mashtruar e fajësuar dhe paaftësinë për të punuar”, shtoi Zemaj.

Postimi i plotë:

Nga mungesa e menaxhimit të pandemisë, brenda një jave kemi 35 jetë të humbura të njerëzve tanë si dhe rekord numrash me të infektuar.

Derisa IKSHKP-ja vazhdon e bën thirrje për kujdes, pushteti për të kënaqur egon e vetë e bën krejt të kundërtën, ngase u bën thirrje qytetarëve që në mënyrë sa më masive të dalin në rrugë për të dëgjuar fjalimin e liderit, i cili është i pari i fjalëve boshe me zero rezultate. Për më keq ky spektakel ndodh kur ende në fuqi janë masat dhe ora policore të vendosura pikërisht nga ky pushtet i paaftë.

Ky pushtet tashmë e ka edhe një rekord; aftësinë për të mashtruar e fajësuar dhe paaftësinë për të punuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat