Osmani takon komandantin e KFOR-it, diskutohet mbi çështjen e sigurisë në Kosovë

Aktuale

Osmani takon komandantin e KFOR-it, diskutohet mbi çështjen e sigurisë në Kosovë

Më: 17 mars 2022 Në ora: 19:09
Vjosa Osmani dhe gjeneral major Ferenc Kajari

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim komandantin e KFOR-it, gjeneral major Ferenc Kajari.

Me të, ajo diskutoi çështjen e sigurisë në vend dhe zhvillimet e fundit në Evropë pas agresionit ushtarak të Rusisë ndaj Ukrainës.

Osmani me këtë rast shprehu mirënjohje për punën e KFOR-it dhe kontributin e tyre për paqe dhe siguri.

Ndërsa, komandanti Kajari ritheksoi përkushtimin e trupave të KFOR-it në mbështetjen e një mjedisi të sigurt dhe paqësor në Kosovë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat