​Nagavci takohet me ambasadoren e re të Izraelit në Kosovë

Aktuale

​Nagavci takohet me ambasadoren e re të Izraelit në Kosovë

Më: 5 prill 2022 Në ora: 17:57
Foto nga takimi

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka pritur sot në takim ambasadoren e Izraelit në Prishtinë Tamar Ziv, të cilën e ka uruar për detyrën e re.

Nagavci ka thënë se vendosja e marrëdhënieve diplomatike dhe lidhjet historike mes shqiptarëve dhe hebrenjve inkurajojnë për forcimin e bashkëpunimit sidomos në fushën e edukimit dhe arsimit.

“Qeveria e Kosovës e ka vënë në prioritetet e saj gjithëpërfshirjen dhe cilësinë në arsim dhe po punojmë për jetësimin e planeve tona. Por, partnerët zhvillimorë dhe bashkëpunimi me shtete të zhvilluara si Izraeli, janë të një rëndësie të veçantë.

Në këtë drejtim, me ambasadoren Ziv, ndamë mendimin e përbashkët për të thelluar bashkëpunimin në arsim dhe në këtë mënyrë të vazhdojmë t’i japim jetë edhe më shumë miqësisë së vjetër të popujve tanë”, ka shkruar Nagavci në Facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat