Klinaku kërcënon Kurtin me bllokim të hyrjeve

Aktuale

Klinaku kërcënon Kurtin me bllokim të hyrjeve

Më: 27 prill 2022 Në ora: 23:59
Faton Klinaku

Faton Klinaku nga OVL-UÇK ka paralajmëruar kryeministrin Albin Kurti se do ia zënë derën.

‘’Do t’ia bllokojmë hyrjet daljet, ose do mbesë brenda. Ia kam thënë edhe në takim. Kryeministri ka parapa me ndryshu 3.1 në krye në vete. Vendos për lartësinë e shumës së këtij ligji varësisht prej mundësisë buxhetore.

Veteranët i keqpërdorin nëpër fushata. Kryeministri çështjen e veteranëve e ka çështje vote. Merr votë t’u i ndëshku veteranët. Popullata nuk e dinë që nuk mund të bëhet as verifikim e as kategorizim pa qenë dosjet në Prokurori.

Po ju ikë më shumë temave të rënda në Kosovë, skandaleve, e hajt ta rrokim çështjen e veteranëve’’, tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat