Haki Abazi reagon i zemëruar pas tensioneve në kuvend

Aktuale

Haki Abazi reagon i zemëruar pas tensioneve në kuvend

Më: 5 maj 2022 Në ora: 15:51
Haki Abazi

Deputeti i VV-së Haki Abazi ka reaguar pas përpalsjeve në kuvend ndërmjet të partisë në pushtet dhe PDK-së, ku PDK-ja pengoi votimin e dy gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese.

Abazi në rrjetin social Facebook ka shkruar se zhurma të cilën e ka krijuar PDK,LDK dhe AAK është qyqarllak dhe frikë nga progresi i reformimit.

Postimi i plotë:

Piskama e PDK, LDK dhe AAK në kuvend është qyqarllak dhe frikë nga progresi dhe suksesi i reformimit. Ata që e shkatrruan dhe e vjedhën dhe i falën tokën vetës po i druhen drejtësisë dhe po duan që të bllokojnë punën e Kuvendit.

Ata që i mbajtën Serbisë zhagun sa ishin në pushtet sot duan të bllokojnë punën e institucioneve demokratike me legjitimitet qytetar pikërisht në momentin e avancimit të pozitës ndërkombtare të vendit. Kënd po e mbrojnë dhe kënd po e përfaqësojnë, në interes të kujt janë duke vepruar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat