Publikohet raporti i fundit: Ja sa raste tē reja u regjistruan me Covid-19

Aktuale

Publikohet raporti i fundit: Ja sa raste tē reja u regjistruan me Covid-19

Më: 14 maj 2022 Në ora: 14:33
Foto ilustrim

11 raste të reja me Covid-19 janë konfirmuar në 24 orët e fundit.

Raste të vdekjes s’janë regjistruar. Janë shëruar 23 pacientë, derisa numri i rasteve aktive ka arritur në 339.

“Nga 646 testime, 11 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 23 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.740. Në total numri i rasteve aktive është 339”, thuhet në njoftimin e Ministrisë.

Njoftimi i plotë

14 Maj 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

 Në 24 orët e fundit janë dhënë 136 doza të vaksinës kundër COVID-19.
 Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.827.781 doza të vaksinës.
 Deri më sot 822.573 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
 Deri më sot janë dhënë 102.326 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.
 Nga 646 testime, 11 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
 Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. 
 Sot janë shëruar 23 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.740.
 Në total numri i rasteve aktive është 339.

Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/.../2e546d77-8f7b-4c35-8502...
3aa0e9e8/page/MT0qB


Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat