Osmani uron presidentin e ri të Emirateve të Bashkuara Arabe

Aktuale

Osmani uron presidentin e ri të Emirateve të Bashkuara Arabe

Më: 16 maj 2022 Në ora: 14:17
Vjosa Osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Mohamed Bin Zayed për emërimin president i ri i Emirateve të Bashkuara Arabe.

Osmani tha se marrëdhëniet në mes të Kosovës dhe Emirateve do të shkojnë duke u forcuar.

“Në emër të popullit të Kosovës, i uroj Lartësisë së Tij Shejh, Mohamed Bin Zayed, çdo sukses si President i Emirateve të Bashkuara Arabe. Jam i bindur se nën udhëheqjen e tij, marrëdhëniet Kosovë – Emirate të Bashkuara Arabe do të shkojnë vetëm duke u forcuar, ndërtuar mbi marrëdhënie tashmë të shkëlqyera”, ka shkruar Osmani në Twitter.

Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan u zgjodh zyrtarisht president të shtunën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat