A është ky mandati i fundit politik i Haradinajt!? Analisti paralajmëron festë një mujore

Aktuale

A është ky mandati i fundit politik i Haradinajt!? Analisti paralajmëron festë një mujore

Nga: A.M Më: 16 maj 2022 Në ora: 18:20
Ramush Haradinaj

Partia e Ramush Haradinajt, AAK ka thënë se marrëveshja 200 milionëshe e nënshkruar këtë javë në Washington nga ministrja Artane Rizvanolli është meritë e qeverisë së PAN-it

E ndaj kësaj deklarate, ka reaguar analisti politik, Krenar Shala.

Ai e pyeti Haradinajn se pse nuk e nënshkroi atë marrëveshje sa ishte në qeveri, por u dashtë me e prite me e nënshkru qeveria Kurti!?

“Le t'shpresojmë që ky është mandati i juaj i fundit si politikan! Do të ishte jo vetëm lajm fantastik, por edhe për festë 1-mujore!”, shkroi Shala në Facebook, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

Niher thojke Kurti na humbi 200 milion euro pasi e refuzoi gazin amerikan! Tash po thotë kjo osht punë e jemja nënshkrimi i marrëveshjes së MCC. E pse nuk e nënshkrujshe ti marrëveshjen me MCC-në, po u dashtë me e prite me e nënshkru qeveria e tanishme?

Le t'shpresojmë që ky është mandati i juaj i fundit si politikan! Do të ishte jo vetëm lajm fantastik, por edhe për festë 1-mujore!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat