Ambasadori Zemaj pritet nga ambasadori grek në NATO

Aktuale

Ambasadori Zemaj pritet nga ambasadori grek në NATO

Nga: P.R Më: 16 maj 2022 Në ora: 19:14
Astrit Zemaj ka takuar ambasadorin grek në NATO, Spiros Lambridis.

Përfaqësuesi i Republikës së Kosovës për marrëdhëniet me NATO-n, Ambasadori Astrit Zemaj gjatë ditës së sotme ka takuar ambasadorin grek në NATO, Spiros Lambridis.

“Një takim i frytshëm pune në Misionin e Përhershëm të Greqisë 🇬🇷 në #NATO, me Ambasadorin, Spiros Lambridis. Mirënjohës për mbështetjen e vazhdueshme për vendin tonë, si dhe për kontributin e forcave greke në kuadër të KFOR-it/NATO-s në Kosovë 🇽🇰”, ka shkruar Zemaj,

“Thellimi i marrëdhënieve tona dhe avancimi i bashkëpunimit, janë kontribut kyq për paqën, sigurinë dhe stabilitetin në rajon dhe përtej”, shkruan Astrit Zemaj, përcjellë “Bota sot”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat