328 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Aktuale

328 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Më: 17 maj 2022 Në ora: 07:16
Foto ilustrim

Në Kosovë aktualisht janë 328 raste aktive me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të kaluara janë shënuar edhe shtatë raste të reja, ndërkaq nuk është raportuar për ndonjë të vdekur nga ky virus.

Janë shëruar edhe 25 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 224 mijë e 792.

Në 24 orët e kaluara janë dhënë 20 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.827.827 doza të vaksinës.

Deri më sot 822 mijë e 583 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë dhe 102 mijë e 349 me doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat