​Njësiti antibombë arrin te Rektorati i UP-së

Aktuale

​Njësiti antibombë arrin te Rektorati i UP-së

Më: 17 maj 2022 Në ora: 18:05
Foto ilustrim

Njësiti antibombë i Policisë së Kosovës ka arritur te Rektorati i Universitetit të Prishtinës, pas alarmit për një mjet shpërthyes.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se kanosja për një mjet shpërthyes te Rektorati ka ardhur më herët përmes një emaili.

Aktualisht zona te Rektorati i Universiteti “Hasan Prishtina” është bllokuar nga policia.

Të pranishë janë edhe Njësia K9 e policisë. 

Stafi i Rektoratit është evakuuar nga ndërtesa dhe aty tashmë ndodhet vetëm policia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat