Flet axha i Nasim Haradinajt: Deri te fëmija në djep po presin lirimin e tij

Aktuale

Flet axha i Nasim Haradinajt: Deri te fëmija në djep po presin lirimin e tij

Më: 17 maj 2022 Në ora: 18:25
Nasim Haradinaj

Gjykata Speciale në Hagë nesër do të japë vendimin e parë që kur është themeluar, në fakt është fjala për aktgjykimin ndaj kryetarit të OVL-UÇK-së, Hysni Gucatit, dhe ish-nën kryetarit, Nasim Haradinajt.

Axha i Nasim Haradinajt, Sadri Haradinaj, ka folur në lidhje me këtë vendim, derisa shprehet se të gjithë janë duke e pritur lirimin e tij.

“Emocionet janë shumë të mëdha, presim me padurim lirimin e Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt, të vazhdojnë jetën në liri si të gjithë në vendin e vet”, është shprehur Haradinaj.

“Ata duhet të shohin se çfarë po ndodh në Ukrainë, e njëjta ka ndodhur edhe në Kosovë”.

Ai shtoi se i gjithë populli i Kosovës pret lirimin e tij.

“Ne presim me padurim lirimin e Nasim Haradinajt nesër dhe shumë e presim lirimin e tij të jetë i drejtë, populli i Kosovës pret lirimin e tij”.

“Pritja e tij do të jetë në fshat, të gjithë do ta presin lirimin e tij, edhe fëmija në djep ka me pritë lirimin e tij”, shtoi ai.

Axha i tij theksoi edhe momentet e vështira që ka pasur Nasimi gjatë seancave në Hagë.

“Iu kanë kujtuar momentet më të vështira. Ai nuk ka qarë as në kohën e Jugosllavisë, por kur i kujtohet se çfarë kanë përjetuar familja, emocionet janë të vështira, jo vetëm për Nasimin, po për çdo kënd.”

“Mesazhet e tij kanë qenë gjithmonë të forta dhe nuk është dorëzuar“.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat