Dënohen Gucati e Haradinaj/ Ky ishte paralajmërimi i avokatit Gazmend Halilaj për krerët e OVL-UÇK-së

Aktuale

Dënohen Gucati e Haradinaj/ Ky ishte paralajmërimi i avokatit Gazmend Halilaj për krerët e OVL-UÇK-së

Nga: N. Sh. Më: 18 maj 2022 Në ora: 20:39
Gazmend Halilaj dhe krerët e UÇK-së

Avokati Gazmend Halilaj ka reaguar pasi Gjykata Speciale dënoi sot Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinaj.

Halilaj përmes një postimi në Facebook, thotë se i ka paralajmëruar që mos të luajnë me Gjykatën Speciale.

“Ishte 09-shtatori-2020, kur i këshillova, i njoftova për pasojat, sepse nuk doja t’i shihja në burg.

Por, numri i atyre që i motivonin për të gabuar ishte shumë herë më i madh, të njëjtit janë sot, që nxjerrin lot krokodili.

Jo njerëz, vetë i keni nxitë me gabue, sot mos vajtoni, por i paqi në qafë...”, shkruan Halilaj.

Avokati në shtatorin e vitit 2020, kishte thënë që mos të luajnë me Gjykatën Speciale.

Ai shkruante se OVL-UÇK bëri gabim të madh kur hapi dhe publikoi dosjet e Speciales.

Madje Halilaj i kishte paralajmëruar se do t’ju kushtonte kjo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat