Rama i kundërpërgjigjet Osmanit dhe Gjukanoviqit: Ballkani i Hapur nuk do të ndalet

Aktuale

Rama i kundërpërgjigjet Osmanit dhe Gjukanoviqit: Ballkani i Hapur nuk do të ndalet

Më: 18 maj 2022 Në ora: 20:46
Edi Rama

Presidenti Malit të Zi i cili po qëndron në një vizitë zyrtare në Kosovës, Milo Gjukanoviq, bashkë me homologen Vjosa Osmani, në një konferencë për media u deklaruan rreth “Open Ballkan”, duke theksuar se Procesi i Berlinit është iniciativa e vetme që i duhet rajonit.

Lidhur me këtë, ka reaguar kryeministri shqiptar, Edi Rama.

Rama, në një postim në Twitter tha se kushdo është kundër Ballkanit të Hapur është në të drejtën e vet që as mos të shohë, as mos të dëgjojë dhe as mos të kuptojë se kjo nisëm nxit paqen, bashkëpunimin, integrimin dhe e përshpejton Procesin e Berlinit.

“Ballkani i Hapur nuk do të ndalet sepse e ardhmja nuk ndalet dot”, shkroi ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat