Milo Gjukanoviq kundër Ballkanit të Hapur – kështu reagon Edita Tahiri

Aktuale

Milo Gjukanoviq kundër Ballkanit të Hapur – kështu reagon Edita Tahiri

Nga: N. Sh. Më: 18 maj 2022 Në ora: 21:24
Edita Tahiri

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq përsëri ka kundërshtuar Ballkanin e Hapur.

Për këtë, ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri thotë se, me këtë i dha një leksion kryeministrit malazez Dritan Abazoviqit por edhe të tjerëve që po e mbështesin këtë projekt.

Ajo Ballkanin e Hapur e quan projekt heghemon serbo-rus.

Postimi i plotë:

Presidenti i Malit të Zi, Gjukanoviq sot përsëri e bëri të qartë se kundërshton 'Ballkanin e hapur' - me këtë rast i dha një leksion të qartë kryeministrit adoleshent të Malit të Zi por edhe disa tjerëve që mbështesin këtë projekt hegjemon serbo-rus.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat