Kuvendi miratoi edhe dy projektligje për FSK-në dhe atë për turizmin

Aktuale

Kuvendi miratoi edhe dy projektligje për FSK-në dhe atë për turizmin

Më: 19 maj 2022 Në ora: 12:51
Kuvendi i Kosovës

Kuvendi i Kosovës sot miratoi tri projektligje, dy prej tyre të Forcën e Sigurisë së Kosovës dhe Projektligjin në lexim të dytë për turizmin.

Në seancën e sotme, veç e veç deputetët kanë miratuar Projektligjin në lexim të dytë për Policinë Ushtarake në Forcën e Sigurisë së Kosovës, dhe Projektligjin për Komisionarin Parlamentar për Forcën e Sigurisë së Kosovës.

Tri partitë më të mëdha opozitare kanë vlerësuar se vendimi i djeshëm nga Gjykata e Apelit për anulimin e tarifave energjetike me shtrenjtim, është i drejtë dhe kanë kërkuar të kompensohen qytetarët e dëmtuar me këto tarifa dhe kërkuan shkarkimin e Bordit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë(ZRRE).

Ndërkaq, në orën 14:30 pritet të nisë seanca për debatin parlamentar në lidhje me situatën e sigurisë në vend.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat