Tahiri vendos bast: Jap dorëheqje nëse janë mbledhur 2 mln euro në Fondin e Sigurisë

Aktuale

Tahiri vendos bast: Jap dorëheqje nëse janë mbledhur 2 mln euro në Fondin e Sigurisë

Më: 19 maj 2022 Në ora: 16:49
Abelard Tahiri

Abelard Tahiri ka vendosur një bast me vetveten për Fondin e Sigurisë për FSK-në, të themeluar nga qeveria rreth dy muaj më parë.

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës tha sot në seancën plenare të kuvendit se nëse janë mbledhur mbi dy milionë euro në Fondin e Sigurisë, “do ta lë mandatin e deputetit”.

Tahiri kritikoi qeverinë për mbajtjen sekrete të informatave rreth fondit. Tha se është i sigurt se iniciativa për mbledhjen e fondeve të dedikuara për ushtrinë do të dështojë.

“Nëse janë dhanë mbi 2 milionë euro në Fondin e Sigurisë deri sot kur po flasim, unë jap dorëheqje, e lë mandatin e deputetit, sepse ju as 2 milionë euro nuk keni me arritë me i mbledhë. Prandaj, kjo është një marre e madhe e cila iu mbulon juve!”, tha ai.

“Edhe oligarkët që i quanit dje, është mirë me dhënë pare, po ashtu secili qytetarë – sipas mundësive të tyre secili”, u shpreh ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat