Deputetja e AAK-së: E ulët sjellja e ministrit Murati kundrejt Vlora Dumoshit, ai të kërkojë falje

Aktuale

Deputetja e AAK-së: E ulët sjellja e ministrit Murati kundrejt Vlora Dumoshit, ai të kërkojë falje

Më: 19 maj 2022 Në ora: 21:00
Albana Bytyqi

Deputetja e AAK’së, Albana Bytyqi e ka quajtur “të ulët dhe të pa tolerueshme”, siç tha, sjelljen e Ministrit të Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati ndaj deputetes Vlora Dumoshi.

Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, Murati “qortoi” deputeten e LDK’së.

“Prej që ka fillu ky mandat, jam më se i sigurt që tash e gati një vit e gjysmë i vetmi kontribut i juaji është ndërhyrja në fjalën e tjetër kujt. Pak respekt ju lutem!”, i tha asaj Murati.

Bytyqi i ka kërkuar atij që të kërkojë falje derisa tha se distancohet nga Grupi i Grave Deputete derisa gjithashtu falje të kërkojë kryesuesja e këtij grupi, deputetja e VV’së, Tinka Kurti.

“E patolerueshme dhe tejet e ulët sjellja e sotme e ministrit të Financave, Punës dhe Transfereve, z. Hekuran Murati kundrejt deputetes së LDK-së, znj.Vlora Dumoshi. Kjo arrogancë, nuk ka vend në Parlament dhe është zhgënjyese që një ministër zgjedh sulmin para argumenteve. Distancohem nga Grupi i Grave Deputete derisa të reagojë kryesuesja e këtij Grupi, Tinka Kurti dhe Z. Murati, të kërkoj falje për gjuhën e përdorur!”, shkroi Bytyqi në llogarinë e saj në Facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat