Një person dyshohet se ra në lumë në Klinë, policia jep detaje

Aktuale

Një person dyshohet se ra në lumë në Klinë, policia jep detaje

Më: 22 maj 2022 Në ora: 12:02 Përditësuar në ora: 12:22 më 22.05.2022
Foto nga vendi i ngjarjes

Detaje nga policia për rënien e qytetarit në lumë

Policia ka dhënë detaje rreth rënies së një qytetari, mëngjesin e sotëm, në lumin e një fshati në Klinë.

Zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Fadil Gashi, për Klankosova.tv, ka thënë se dy peshkatarë derisa ishin duke peshuar në lumin e fshatit Deiq të Klinës, kanë vërejtur një trup që tentonte të dilte nga uji, ata janë përpjekur ta nxirrnin nga uji, por pa sukses.

“Sot rreth orës 8 e 15, policia është njoftuar nga disa peshkatarë në fshatin Deiq të Klinës, se derisa ishin duke peshkuar kanë vërejtur një trup duke lëvizur në ujë, ata kanë tentuar ta nxjerrin nga aty, por pa sukses. N vendngjarje kanë dalë njësitet policore dhe zjarrfikësit dhe rrugës janë edhe FSK-ja”, ka thënë Gashi.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat