Presidentja Osmani nesër shkon në Junik, prezent edhe Ilir Meta

Aktuale

Presidentja Osmani nesër shkon në Junik, prezent edhe Ilir Meta

Më: 22 maj 2022 Në ora: 19:45
Vjosa Osmani

Të hënën duke filluar në orën 12:30, Presidentja, Vjosa Osmani Sadriu, viziton komunën e Junikut, ku do të pritet nga kryetar i kësaj komune, Ruzhdi Shehu.

Ndërkaq, në orën 12:50, presidentja Osmani Sadriu, së bashku me homologun nga Shqipëria, Ilir Meta vendosin lule tek busti i heroit Edmond Hoxha, në Junik.

Siç njofton Zyra e Presidencës, në orën 13:00, Presidentja Osmani dhe Presidenti Meta do të marrin pjesë në Manifestimin e shënimit të 110-Vjetorit të Kuvendit të Junikut.

Vendi do të jetë te shkolla Fillore e Mesme e Ulët “Edmond Hoxha”, Junik.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat