Tahiri: ZRRE-ja ta zbatoj vendimin e Gjykatës së Apelit dhe mos të krijoj konfuzione

Aktuale

Tahiri: ZRRE-ja ta zbatoj vendimin e Gjykatës së Apelit dhe mos të krijoj konfuzione

Më: 23 maj 2022 Në ora: 12:35
Abelard Tahiri

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, ka thënë se ZRRE-ja duhet ta zbatoj vendimin e Gjykatës së Apelit sa i përket tarifimit të energjisë elektrike dhe se ZRRE-ja, duhet ta përfill këtë vendim dhe mos të krijojë paqartësi tek KESCO.

“Javën kaluar siç e dini që Gjykata e Apelit ka marrë një vendim që është në favorin tonë si PDK, këto tarifa të paligjshme janë pezulluar dhe kemi arrite që ta pezullojmë këtë vendim me mjete ligjore.

Ajo çfarë është shqetësuese është se KESCO ka paqartësi rreth vendimit të ZRRE-së dhe mendoj ë këtu ZRRE-ja duhet ta ndalë çfarëdo tendence që mos të zbatohet ky vendim.

Mirëpo, siç duhet nuk ka dhënë qartësi dhe instruksione të arta. Vendimi Gjykatës së Apelit është shumë i qartë”, tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat