Kjo është pasuria e deputetes Jeta Statovci, e cila i tha sot JO Trustit, por që më 2020 kishte tërhequr 10 përqindëshin

Aktuale

Kjo është pasuria e deputetes Jeta Statovci, e cila i tha sot JO Trustit, por që më 2020 kishte tërhequr 10 përqindëshin

Më: 25 maj 2022 Në ora: 14:19
Jeta Statovci

Deputetja e Vetëvendosjes, Jeta Statovci e cila sot i tha jo Trustit ka deklaruar si të hyra mbi 16 mijë euro.

Si deputete e Kuvendit, ajo ka deklaruar se ka të hyra 15 mijë e 545 euro, derisa si ligjëruese në një kolegj privat ajo ka deklaruar 740 euro, dhe 117 euro mëditje.

Ajo ka deklaruar një veturë në vlerë 9 mij ëe 900 euro si dhe para të gatshme  në bankë 11 mijë e 421 euro.

Statovci ka deklaruar shtëpi dhe trual 1200 metra katror, si dhe një tokë tjetër në sipërfaqe prej mbi 13 mijë metra katror, si trashëgimi nga prindi.

Ndonëse ka votuar kundër projektligjit, ajo më 2020 kishte tërhequr 10 për qindëshin e trustit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat