Dugolli tregon kur do të publikohen paratë e mbledhura nga Fondi për Ushtrinë

Aktuale

Dugolli tregon kur do të publikohen paratë e mbledhura nga Fondi për Ushtrinë

Më: 25 maj 2022 Në ora: 21:38
Enver Dugolli

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli ka thënë se ka pasur shumë spekulime rreth Fondit për Ushtrinë.

Dugolli ka shtuar se  një pjesë e opozitës e kanë keqpërdorë këtë çështje dhe nuk është aspak mirë.

“Fondi i Sigurisë është themeluar nga Qeveria e Kosovës me një vendim i cili është i bazuar dhe është i ligjshëm dhe ky fond i nënshtrohet ligjit për financa publike dhe deputetët dhe institucionet tjera që duhet të kenë qasje në këtë fond dhe duhet të shohin kah shkon paraja do ta kenë sepse sikur i gjithë fondi, i gjithë buxheti i Kosovës edhe këto janë para të dedikuara për një qëllim”, ka thënë ai.

I, pyetur se a janë mbledhur mbi 2 milionë euro, ai nuk ka dashur të jap shifra.

“Unë shifrat nuk mund t’i jap”, ka thënë ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat