​Krasniqi-Wieland biseduan për anëtarësimin e Kosovës në nisma rajonale të BE-së

Aktuale

​Krasniqi-Wieland biseduan për anëtarësimin e Kosovës në nisma rajonale të BE-së

Më: 26 maj 2022 Në ora: 16:08
Foto ilustrim

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi priti në takim sot, nënkryetarin e Parlamentit Evropian, Rainer Wieland, me të cilin ka diskutuar për mbështetjen e Kosovës në anëtarësimin e saj në iniciativa rajonale të BE-së.

Me këtë rast Krasniqi ka ritheksuar angazhimin e komunave të Kosovës në përmbushjen e reformave në kuadër të Agjendës së Reformave Evropiane (ERA II).

Në takim u bisedua edhe për iniciativat e reja mbi përafrimin e qyteteve dhe qytetarëve të Kosovës me ato të BE-së.

Kjo, me qëllim të prosperitetit ekonomik në frymën e unitetit, tolerancës si dhe dialogut konstruktiv në mes të komuniteteve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat