Zëdhënësi i PDK-së thotë se Kurtin nuk e kanë pranuar në Shtëpinë e Bardhë

Aktuale

Zëdhënësi i PDK-së thotë se Kurtin nuk e kanë pranuar në Shtëpinë e Bardhë

Më: 26 maj 2022 Në ora: 20:25
Faton Abdullahu

Duke e komentuar vizitën e kryeministrit, Albin Kurti në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, zëdhënësi i PDK-së Faton Abdullahu thotë se Kurtin nuk e kanë pranuar në Shtëpinë e Bardhë.

Abdullahu deklaroi se nuk mund të vlerësohet vizita e Kurtit në SHBA pa u përmendur mungesa e një takimi të nivelit të lartë.

“Është e pashmangshme të vlerësohet vizita e kryeministrit Kurti në SHBA e të mos thuhet ajo që është më e rëndësishmja në këtë takim apo thënë më mirë në këtë vizitë ku mungon, ka munguar takimi i një niveli të lartë, takim në Shtëpinë e Bardhë. Kurti nuk e ka planifikuar të shkojë në Shtëpinë e Bardhë dhe tash po e akuzoj Kurtin po them pse nuk shkove ti në Shtëpinë e Bardhë. Jo, është shumë më i thjeshtë problemi.

Ti më herët pse nuk e planifikove me shku në Shtëpinë e Bardhë, a din pse, pse nuk të pranojnë në Shtëpinë e Bardhë, për këtë arsye nuk ke planifiku pse ata nuk të kanë pranuar”, tha Abdullahu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat