Njohësi i sigurisë: Dikush po vëzhgon sjelljen e policisë, pas alarmeve për bomba

Aktuale

Njohësi i sigurisë: Dikush po vëzhgon sjelljen e policisë, pas alarmeve për bomba

Më: 27 maj 2022 Në ora: 23:05
Ilustrim

Kosova është vendi i fundit në Ballkan, i cili do të përballej me një seri kërcënimesh për bomba në pjesë të ndryshme të kryeqytetit, ku frekuentimi i qytetarëve është më i madh.

Për sinjalizimin e rremë në lokacione të ndryshme, një njohës i sigurisë ngrit supozime se mund të bëhet edhe për kaklulimin e shpejtësisë së veprimit të organeve të rendit dhe cilat njësi i përgjigjen thirrjes.

“Mos të harrojmë nëse bëhet një analizë të thjeshtë, alarmet e para kanë qenë tek Stacioni i Autobusave, frekuentimi më i madh i qytetarëve, pastaj është koncentru alarmi në qendër të Prishtinës, pra bëhet analiza e reagimeve të Njësive të Specializuara që janë për deminim të cilët vin nga kampi i vrellës, ku për të hyrë në qytetin e Prishtinës merr bukur shumë kohë.

Pastaj patem një përqëndrim afër Ambasadës Amerikane, sepse shkolla fillore “Xhevdet Doda” është në afërsi të saj, pra kjo po del se dikush është duke analizu procedurën standarte dhe operative të Policisë së Kosovës se si ata reagojnë”, tha Drizan Shala, njohës i sigurisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat