Latifi thumbon Kurtin: Në opozitë shkëlqente populizmi, në pushtet bëhet gaz i botës

Aktuale

Latifi thumbon Kurtin: Në opozitë shkëlqente populizmi, në pushtet bëhet gaz i botës

Më: 22 qershor 2022 Në ora: 10:21
Blerim Latifi

Analisti politik dhe profesori i Filozofisë, Blerim Latifi, ka komentuar sërish çështjen e marrëveshjes së djeshme për energjinë të arritur mes Kosovës dhe Serbisë.

Në një postim në Facebook, duke iu referuar kryeministrit Kurti, Latifi ka thënë i pari i Qeverisë “ka shkëlqyer” me populizëm sa ishte në opozitë me poezitë e tij epike.

Teksa tash, si pushtetar, Latifi thotë se Kurti me veprimet e tij po bëhet “gaz i botës”.

“Kështu e ka kjo punë: n’opozitë populizmi shkëlqen, i çon peshë zemrat e njerëzve me poezitë e tij epike, ndërkaq, në pushtet bëhet gazi i botës”, ka shkruajtur Latifi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat