“Evropë ku janë vizat”? Profesori nga Amerika i reagon AAK-së: E falët Çakorrin!

Aktuale

“Evropë ku janë vizat”? Profesori nga Amerika i reagon AAK-së: E falët Çakorrin!

Nga: N. Sh. Më: 24 qershor 2022 Në ora: 16:25
“Evropë ku janë vizat”? - Sllogani i AAK-së

Analisti i cili vepron në Amerikë, prof. dr. Binak Maxharraj e ka komentuar slloganin e AAK-së, gjatë ditës së djeshme në Kuvendin e Kosovës, ku kërkuan viza nga Evropa.

“Evropë ku janë vizat”, ishte ky sllogan që AAK-ja e shfaqi në Kuvend.

Për këtë, Maxharraj thotë se, AAK ka harruar që e dhanë Çakorrin për viza.

Postimi i plotë:

Në seancën e Parlamentit AAK-ja sa për me e la gojën paska thënë:

"EVROPË KU JANË VIZAT"

Këta të AAK-së sikur kanë harruar se e dhanë Çakorrin për viza.

Kurse vizat askund!

Vizat do të kthehen së bashku kur të kthehet edhe Çakorri.

Kësaj pune populli i thotë: "Prit magar sa të del bar".

E, ajo se çka falet, çka humbet nuk kthehet më kurrë.

Kjo do të thotë se AAK-ja kthimin e Çakorrit mund të sheh vetëm në ënderr.

E sa për vizat le të kërkoj rrugë tjera.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat