Haxhiu-Kurtit: Deputetët e t'u po palojnë pare nën tepih, e Trusti po refuzohet

Aktuale

Haxhiu-Kurtit: Deputetët e t'u po palojnë pare nën tepih, e Trusti po refuzohet

Nga: A.SH Më: 26 qershor 2022 Në ora: 12:00
Bekim Haxhiu

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu ka reaguar në lidhje me rastin e raportuar nga deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mirsad Shkreta, i cili pretendon se i janë vjedhur 50 mijë euro në banesën e tij në Prishtinë.

Ai ka thënë se kryeministri Albin Kurti duhet të deklaroet në lidhje me këtë rast, sepse deputetët e tij po pasurohen, kurse populli po varfërohet e Trusti po refuzohet.

Postimi në Facebook:

Albin prononcohu ...

A e ke kuptu se deputetët e t'u po palojnë pare nën tepih, ndërsa populli po varfërohet e Trusti refuzohet.

• Deputet me nga 50 mijë euro nën tepih të padeklaruara;

• Ambasador me 600 mijë në llogari e para e kompani të padeklaruar;

• Korrupsioni në ministri, 20 mijë tani 10 mijë ma vonë;

Prononcohu Albin ...

Po të ishe në opozitë këtyre zyrtarëve jo vetëm që do ua kërkoje dorëheqjen, por edhe po mos të arrestoheshin do organizoje protesta: "Me hajna me hajna, nuk ka Shtet!"

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat