​Osmani: Fal xhudos, flamuri ynë u ngrit mbi të gjithë flamujt e shteteve tjera

Aktuale

​Osmani: Fal xhudos, flamuri ynë u ngrit mbi të gjithë flamujt e shteteve tjera

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 21:42
Vjosa Osmani

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, është shprehur shumë e lumtur me suksesin e xhudisteve kosovare Distria Krasniqi dhe Flaka Loxha.

E para e vendit ka thënë se duke iu falenderuar suksesit të këtyre dy vajzave, flamuri i shtetit të Kosovës u ngrit mbi të gjitha shtete tjera, përcjellë KosovaPress.

“Dy medalje në xhudo në një ditë. Fitore pas fitore, Distria Krasniqi, sërish e artë e flamuri i shtetit të Kosovës, sërish më së larti në Lojërat Mesdhetare Oran 2022!”, ka shkruar Osmani në “Facebook”.

Ndërsa për Loxhën, Osmani ka thënë se ajo po i ndjekë hapat e Majlinda Kelmendit.

“Këtë krenari na e rritë edhe më shumë fitorja e Flaka Loxhës, e cila me medaljen e bronztë po ecën hapave të Majlindës e Distrias.”.

Ndryshe, Distria Krasniqi e fitoi medaljen e artë, kurse Flaka Loxha të bronztën në Lojërat Mesdhetare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat