Alarmante, regjistrohen sërish shifra tē larta të të infektuarve me Covid-19

Aktuale

Alarmante, regjistrohen sërish shifra tē larta të të infektuarve me Covid-19

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 12:20
Foto ilustrim

149 raste të reja me COVID-19 janë konfirmuar të enjten në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 986 testime ndërsa nuk është shënuar asnjë viktimë.

Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 49 qytetarë, ndërsa raste aktive në nivel vendi janë 592.

Po ashtu, MSH njofton se në 24 orët e fundit janë dhënë 57 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Ditëve të fundit numri i rasteve me coronavirus në Kosovë është rritur ndjeshëm. Ndaj, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (ISKHPK), ka kërkuar nga qytetarët që të bartin maskat në ambientet e mbyllura dhe të vaksinohen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat